Emotiv Nedir?

Buraya instagram sayfamdan >> @BalabanDost gelmediyseniz beni tanımıyor olabilirsiniz. Önce tanışmak için instagram sayfamı inceleyebilirsiniz.

Emotiv alanlara Şamanik Şifa Eğitimi ücretsizdir. “Ben Emotiv’i sadece kendimi şifalandırmak için değil, yakınlarımı veya danışanlarımı şifalandırmak için de kullanmak istiyorum” diyenlere; Emotiv ile derin meditasyonlara nasıl rehberlik edilir konulu Şamanik Şifa Eğitimi ücretsiz olarak verilecektir… Sipariş verdikten sonra Serpil Hanıma eğitime katılmak istediğinizi belirtebilirsiniz. Eğitim detaylarını okumak için buraya tıklayabilirsiniz…

Bu sayfada cevap bulacağınız sorular;

 • Emotiv Nedir?
 • Emotiv ile nasıl tanıştım?
 • Emotiv’in faydaları nelerdir?
 • Emotiv’in içeriğinde neler var?
 • Emotiv fiyatı nedir ve nasıl sipariş edilir?

Emotiv Nedir?

Emotiv bir bitkisel çaydır. İçeriğindeki bitkileri yazının sonunda bulabilirsiniz. İçeriğindeki bitki özleri kişinin hem bedensel hem de ruhsal olarak şifalanmasına yardımcı olur. Esasen tüm fiziksel hastalıkların kökeninde ruhsal sorunlar, travmalar, enerji blokajları vardır. Emotiv hastalıkla değil, bu ruhsal blokajlar ile ilgilenir ve onları çözer. Bir ilaç değil, bir bitki çayıdır. İlaçlar hastalıkların semptomlarını ortadan kaldırırken, Emotiv ise kökenini ortadan kaldırır. İlaç sektörünün pek sevmeyeceği bir bitkisel çaydır diyebiliriz…

Emotiv ile nasıl tanıştım?

İlgi alanlarım, yaradılışım ve işim gereği sık sık derin ruhsal inzivalara katılıyorum. Katıldığım inzivalarda bazı şamanik bitkilerden de faydalanarak üst alemler olarak adlandırabileceğimiz, esasen kendi içimizdeki derinliklere yolculuklar yaparız. Bu yolculuklar önceleri arınmalar sağlar, arınmadan sonra da hakikatin kapıları yavaş yavaş aralanmaya başlar. Ayrıca şu anda Datça’da açtığımız inziva alanında, spiritüel gelişim yolunda olan canlara kolaylık sağlamak için rehberlik yapıyoruz.

Gittiğim inzivalardan birinde Emotiv‘in formülünü kodlayan, yani onu var eden Murat hocamdan kendim için 1 kutu aldım. Kendisi ayrıca spiritüel yolculuğumda bana rehberlik eden gerçek bir şaman, gerçek bir üstat olduğundan hiç detay sormadan kullanmaya başladım. Şu anda ailemdeki herkes, her güne 1 ölçek Emotiv çayı ile başlıyor diyebilirim…

Emotiv Faydaları Nelerdir?

Emotiv’i 3 farklı amaçla kullanabilirsiniz.

 1. Ruhsal ve fiziksel sağlık sorunlara çözüm
 2. Spiritüel gelişime destek
 3. Yaşam koçlarının seremoniler düzenlemesine yardımcı bir araç

Detaylarına aşağıda değineceğim…

Ruhsal ya da Fiziksel Sağlık Sorunları için Emotiv Çayı Kullanımı

Öncelikle yine belirtelim. Emotiv bir ilaç değildir. Bir bitkisel karışımdır ve çay olarak, suya karıştırılıp içilir.

Emotiv her türlü sağlık sorununu çözmede bir çeşit destekleyici görevi görebilir. Emotiv kullananlardan anksiyete ilaçlarını, romatizma ilaçlarını bırakanları bizzat tanıyorum. Kanser gibi ince hastalıklarda bile faydalarını çevremizde gözlemledik. Şu hastalığa iyi gelir mi, bu hastalığa iyi gelir mi gibi sormanın pek anlamı yok esasen çünkü Emotiv hastalıkla değil, hastalığa neden olan duygu ile ilgilenir. Yani aslında amacı hastalığı iyileştirmek değildir, amacı duygusal blokajları arındırmaktır ve hastalıkları şifalandırmak Emotiv‘in yan faydası gibidir…

Sabah ve akşam aç karınla bir gram Emotiv bir kahve fincanı kadar ılık suya karıştırılıp içilir. Türk kahvesi gibi de pişirilebilir. Sonrasında 1 saat yemek yenmezse daha fazla etki edebilir. Görünen etkisi öncelikle psikolojiktir. Kendinizi daha dingin, sakin, anda, akışa teslim olmuş hissedersiniz. Yavaş yavaş duygusal / ruhsal blokajlar üzerinde çalışmaya başlar.

Duygusal blokajlar çözüleceği için devam eden süreçte arada bir ağlama hali, gülme hali yapabilir. Blokajlı, bastırılan duyguları çözüp atacağı için ilk kullanım zamanlarında o duyguların daha çok açığa çıkması olasıdır. Blokajlar tamamen çözülünce var olan sağlık sorunu dayanacağı bir temel bulamayacağından ortadan kalkmaya başlar…

Emotiv günlük rutininizi etkilemez. Aksine daha dingin ve sakin olmanızı, stres seviyenizin düşük olmasını, normalde sizi tetikleyecek olaylardan etkilenmemenizi sağlar. Böylece yeni blokajlar oluşmasını engellediği gibi bir yandan da geçmişten gelen blokajların çözülüp atılmasını sağlar.

Emotiv Sipariş Whatsapp : +905424567998

Spiritüel Gelişim için Emotiv Kullanımı ve Kişisel Deneyimim

Meditasyon yapan biriyseniz, ruhsal gelişiminiz sizin için önemliyse Emotiv adeta sizi doğrudan kaynağa bağlar. Şöyle düşünün; internetiniz olmadığı sürece telefonunuz olması önemli değildir. Google’a girip bir konuda arama yapamazsınız. Emotiv burada internet bağlantısını sağlar.

Meditasyonlarınızda daha derinlere dalabilir, daha uzun süre meditatif halde kalabilir, bedeninizi içsel olarak fark edebilir, blokajlanmış duygularınızı fark edip arındırabilir, çakralarınızı aktif edebilir, frekansınızı yükseltebilir ve daha önce inmediğiniz kadar derine inebilir, çıkmadığınız kadar yukarı çıkabilirsiniz.

Bu elbette sadece Emotiv sayesinde olmaz. Spiritüel yoldaysanız beslenmenin, meditasyonun, yoganın ne kadar önemli olduğunu da biliyor olmalısınız. Öyle veya böyle sizi olduğunuz yerden çok daha ileriye götüreceğini söyleyebilirim.

Kişisel deneyimim; Normalde meditasyonda uzun süre kalma, düşünceleri susturma konusunda herkes gibi ben de biraz zorlanırdım. Emotiv ile birlikte bedensel ve enerjetik farkındalığım çok hızlı şekilde arttı. Daha derin ve faydalı meditasyonlar yapabiliyor oldum.

Bu yolda olanlar bilir ki meditasyon sadece oturarak yapılmaz. Yaşamın her anında meditatif halde olmayı hedefleriz. Çalışırken, yemek yerken, sohbet ederken, araç kullanırken hep bir “AN” farkındalığında olmak asıl meditasyondur. Emotiv işte en çok bu konuda işleri kolaylaştırıyor ve zihnimizin sürekli konuşması halini azaltıp bizi anda, farkındalık seviyesi yüksek bir konumda tutuyor. Spiritüel gelişimde olay da zaten budur; düşüncelerden etkilenmemek ve gözlemci olarak kalabilmek… Dolayısıyla ben spiritüel gelişim konusunda ilerlemek, frekansımı yükseltmek, düşünce trafiğimi azaltmak, anda ve huzurda olmak istiyorum diyenler için Emotiv bulunmaz bir nimettir…

Derin bir arınma yaşamak, ciddi bir spiritüel dalış yapacağım zamanlarda önce bir hafta kadar et diyeti yaparım. Alkol zaten tüketmiyoruz ve ağır beslenmekten de uzak dururuz. Son günler daha çok sebze meyve ağırlıklı beslenip; ritüele başlamadan önce müzik listesini, tütsüleri, mum ışığını ayarlayıp bir saat öncesinden 2 – 3 ölçek doz Emotiv içerim. (Bu miktar kişiden kişiye değişir.)

Bu sıradan bir meditasyon olmaz. Bu bir seremonidir. Adeta Peru’daki şamanların yaptıkları Ayahuasca seremonileri kadar derin bir arınma ve uyanış imkanı sunabilir. Fakat unutmayın; deneyimler ve oranlar kişiden kişiye göre değişir…

Yoğun deneyimler yaşamak için ayrıca Emotiv alırken suyumuza çok az da (%50 oranında) üzerlik tohumu karıştırabiliriz. Üzerlik ve kargı kamışı gibi bitkilerin çayları Mevlana ve Şems tarafından da kullanılan, hatta günümüzde hala birçok spiritüel guru ve şifacı tarafından kullanılan şeylerdir. Emotiv de esasen bunların geliştirilmiş halidir.

3-4 saatlik derin meditasyonda tahmin edemeyeceğiniz ruhsal deneyimler yaşayabilir, uyanışınızı bile gerçekleştirebilirsiniz. Bu elbette nasip meselesidir. Meditasyonda derinleşmek için kaç ölçek kullanacağınızı kendinizi gözlemleyerek bulabilirsiniz.

Emotiv Sipariş Whatsapp : +905424567998

Şamanik Seremoni Düzenlemek İsteyen Spiritüel Rehberlerin Emotiv Kullanımı

Bu konuda talep edenlere eğitim vermeyi ve hatta seremonilerine eşlik etmeyi düşünüyorum. Hiçbir ruhsal çalışma, şifa terapisi bu çalışma kadar faydalı olamaz, bundan kuşkunuz olmasın! Çünkü bu çalışmada kişi kendi zihin alanı ile bizzat yüzleşir ve hakikati görür. Arınma da uyanış da derin olur… İnsan’a hizmet yolculuğunuzda yapabileceğiniz en iyi çalışmadır diyebilirim…

Danışanlarınızı rahatsız edilmeyecekleri bir alanda konaklatınız. Bir ofis ya da ev ortamı da olabilir. 4-5 saatlik bir boşluğa ihtiyacınız olacaktır.

Tütsüler, müzikler ve enstrümanlarınız hazır olsun. Seremoniye başlamadan 1 – 1,5 saat kadar önce Emotiv ikram edebilirsiniz. Seremoniye kadar biraz hareket edebilir, yürüyebilirler.

Seremoni günü mümkünse bir şey yenmesin, son 4 saat içinde su da içilmesin, seremoniden önce de tuvalet ihtiyacı giderilsin ki kalkmak gerekmesin. Seremoni haftası et, alkol, antidepresan, antibiyotik kullanımı önerilmez. Bir hafta öncesinden itibaren Satwik beslenme önerilir.

Seremonide herkes yatar, varsa göz bandı takarlar ya da ortam biraz karanlık olabilir, seremoni boyunca kalkılmaz. Mum yakılabilir.

İlk 30 dakika nefes çalıştırılır. Ağızdan karına nefesler ile alan açılır, sonra burun nefesine dönülebilir. Derinleşmek için ağızdan karna nefesler kullanılabilir. Davul, tibet kasesi gibi araçlardan faydalanılabilir.

Emotiv Kullananlar ve Yorumları

Emotiv kullananların gördüğü faydaları paylaştıkları bir whatsapp grubumuz var. Bu grupta yazılan bazı şeyleri instagram hesabımda kayıtlı hikayeler kısmında paylaşıyorum. Göz atabilirsiniz…

Emotiv Fiyatı ve Sipariş

Emotiv fiyatı yaklaşık 3 Bin TL+ KDV’dir. Yaklaşık diyorum çünkü dolar her gün arttığından ve tüm içerik yurt dışından geldiğinden fiyat değişkenlik gösteriyor. Bir veya kullanıma göre birkaç ay gidecek bir kutudur. Sipariş etmek veya ön sipariş vermek için buraya tıklayarak Serpil hanımla whatsapp’tan iletişim kurabilirsiniz.

WHATSAPP MESAJ GÖNDER

Emotiv ülkemiz insanına göre biraz pahalı bulunabilen bir şifa olduğundan talep üzerine üretiliyor. Şu anda elimizde az sayıda kutu bulunuyor. Bittiğinde yine ön sipariş listesine adınızı yazdırmanız gerekebilir.

Emotiv’in Yan Etkileri veya Zararları

Emotiv bir ilaç olmadığı için bir yan etkisi de söz konusu değildir. Yoğun kullanımda, özellikle ciddi duygusal blokajların çözülmesinde ağlama, esneme, kusma gibi etkileri olabilir. Bu etkiler yaptığımız enerji seanslarında, hatta instagramdan yaptırdığım meditasyonlar esnasında da oluyor. Çünkü blokajlı enerjinin, yani bedendeki, auradaki negatif enerjinin açığa çıkması ve arındırılması esnasında onun madde boyutunda da arınma olur. Yani bunlar bir arınma göstergesidir.

Örneğin cilt hastalıkları, diyelim ki sivilcelenme varsa, emotiv sonrasında bu sivilcelenme kısa süreliğine önce artabilir, sonra bir anda ortadan kalkabilir. Çünkü Emotiv‘in çalışma şekli olanı bastırmaya çalışmak değil, arındırıp dışarı atmaya çalışmak şeklindedir.

Emotiv bir bitkisel çay gibidir. Bir çeşit karışımdır. İçeriğindeki bitkilerden bazıları şamanik inzivalarda da kullanılmaktadır.

Emotiv İçeriğinde Neler Var?

Emotiv‘in içeriği tamamen doğal bitkilerden oluşur ve asla bir katkı maddesi, kimyasal içermez. Toz formu ve ölçeği sayesinde kolayca kullanılır.

 • 5-HTP Hidroksitriptofan
 • Rodiola Ekstresi (Rhodiola Rosea)
 • Akasya Ekstresi (Robinia Pseudoacacia)
 • Üzerlik Tohumu Ekstresi (Peganum Harmala)
 • Sarımsak Ekstresi (Allium Sativum)
 • L-Glutatyon
 • Valerian Ekstresi (Valeriana Officinalis)
 • Sitikolin Sodyum
 • Ginko Biloba Ekstresi (Ginkgo Biloba)
 • Sarı Kantaron Ekstresi (Hypericum Perforatum)
 • Spirulina Tozu (Spirulina Platensis)
 • Siyanokobalamin (B12 Vitamini)

Yazıdaki mavi renkli bölümler Emotiv içeriğinin faydalarıdır.

Emotive, son dönemde popüler hale gelen takviye edici bir gıdadır. İsmini, “duygusal” anlamına gelen “emotional” kelimesinden almaktadır.

Bu gıda takviyesi, içeriğinde yer alan bitki özleri, amino asitler, vitaminler ve mineraller sayesinde kişilerin duygusal durumlarını desteklemeyi amaçlamaktadır..

Emotive’in içeriğinde yer alan bitki özleri arasında; Akasya Ekstresi, Üzerlik Tohumu Ekstresi, Sarımsak Ekstresi, Yasemin Ekstresi, Rodiola Ekstresi, Hayıt Tohumu Ekstresi, Mabet Ağacı Yaprağı Ekstresi ve Demir Dikeni Ekstresi bulunur.

Bu özel bitki özleri, geleneksel tıpta uzun süredir kullanılan bitkilerdir ve içerdikleri amino asitler, vitaminler ve mineraller sayesinde kişilerin duygusal durumlarını desteklemek, stresi azaltmak, sinir sistemi fonksiyonunu desteklemek, zihinsel performansı artırmak, sakinleştirici etkiler sağlamak, enerjiyi artırmak, bağışıklık sistemini desteklemek ve toksinleri vücuttan atmak gibi çeşitli faydalar sağlarlar.

Ayrıca, Emotive‘in içeriğinde yer alan 5-HTP adlı amino asit, serotonin üretimini artırmaya yardımcı olur.

Serotonin, beyindeki bir nörotransmitterdir ve mutluluk ve iyi hissetme hissiyle ilişkilidir. Serotonin, beyindeki sinir hücreleri arasında iletişim sağlayan bir kimyasal madde olup, ruh halini dengelemeye yardımcı olur ve uykunuzu düzenler.

Spirulina ise, yüksek miktarda protein ve antioksidanlar içeren bir alg türüdür ve vücudun ihtiyaç duyduğu besin maddelerini sağlar.

Emotive’in içeriğindeki bitki özleri, amino asitler ve diğer besin maddeleri, sinir sistemi fonksiyonunu destekleyerek duygusal durumun düzenlenmesine yardımcı olur.

Sipariş Whatsapp : +905424567998

EMOTİV İÇİNDEKİLER ve FAYDALARI

5-HTP;

5-HTP, “5-Hydroxytryptophan” olarak bilinen, vücudun serotonin hormonu üretmek için kullanabileceği bir amino asittir. Beyindeki sinir hücreleri, 5-HTP’yi serotonin yapmak için kullanır. 5-HTP takviyesi, depresyon, anksiyete, uykusuzluk, migren, fibromiyalji, obezite ve diğer bazı durumların tedavisinde kullanılır.

5-HTP’nin içeriği, L-triptofan amino asidinin doğal bir yan ürünüdür. L-triptofan, bazı gıdaların yanı sıra takviyelerde de bulunabilir. 5-HTP, L-triptofanın beynin serotonin üretimindeki rolünü oynaması için bir ara maddedir.

5-HTP, B vitaminlerinden biri olan B6 vitamini (piridoksin) için önemli bir ön maddedir. B6 vitamini, serotonin sentezi için gereklidir ve vücutta 5-HTP’nin B6 vitamini ile birleşmesi, serotonin sentezini artırır. 5-HTP, magnezyum, çinko ve demir gibi mineraller de dahil olmak üzere bazı mineralleri de içerir.

5-HTP’nin sağlık faydaları arasında, depresyon ve anksiyete semptomlarını hafifletmek, uykuyu artırmak, migren ataklarını azaltmak, fibromiyalji semptomlarını azaltmak ve obezite ile mücadele etmek yer alır.

5-HTP, özellikle serotonin eksikliği olan kişilerde etkilidir.

Ancak, 5-HTP kullanımının bazı potansiyel yan etkileri ve kontrendikasyonları da vardır. 5-HTP, yüksek dozda alındığında gastrointestinal semptomlara, baş ağrısına, kas ağrısına ve uyku bozukluklarına neden olabilir. Ayrıca 5-HTP, aşırı dozda alındığında serotonin sendromu riskini artırabilir.

Akasya Ekstresi;

Akasya, dünyanın birçok yerinde yetişen bir ağaç türüdür ve geleneksel olarak tıbbi amaçlar için kullanılmaktadır. Akasya ağacının kabuğu, yaprakları ve çiçekleri çeşitli sağlık faydaları sağlayan bir dizi bileşik içerir.

Akasya ekstresi de bu bileşiklerden biridir ve son zamanlarda popüler bir takviye olarak kabul edilmektedir.

Akasya ekstresi, ağacın kabuğundan elde edilen bir özüt şeklinde bulunur. Bu özüt, polifenoller, tanenler ve diğer bileşenler gibi çeşitli aktif maddeler içerir. Akasya ekstresi, antioksidan özellikleri nedeniyle çeşitli sağlık faydaları sağlar.

Akasya ekstresinin en önemli faydalarından biri, anti-enflamatuar özelliklerinden kaynaklanır. Bu özellikleri sayesinde eklem ağrısı, kas ağrısı ve diğer ağrı türlerinin hafifletilmesine yardımcı olabilir. Ayrıca akasya ekstresi vücudun bağışıklık sistemini destekleyerek enfeksiyonların önlenmesine yardımcı olur.

Akasya ekstresi aynı zamanda antioksidan özelliklere sahiptir. Bu nedenle, hücre hasarını önleyerek kansere karşı koruma sağlayabilir ve yaşlanmayı yavaşlatabilir. Antioksidan özellikleri ayrıca, kalp hastalığı riskini azaltmak ve beyin fonksiyonlarını geliştirmek gibi diğer sağlık faydaları da sağlar.

Ek olarak akasya ekstresi, bağırsak sağlığına da yardımcı olabilir. Bu ekstre, bağırsaklardaki sağlıklı bakterilerin büyümesini teşvik edebilir ve bağırsak florasını dengeler. Bu sayede, bağırsak problemleri, bağırsak enfeksiyonları ve diğer bağırsak hastalıkları riskini azaltır.

Sonuç olarak, akasya ekstresi, anti-enflamatuar, antioksidan ve bağırsak sağlığına faydalar sağlayan bir bitki özütüdür.

Sipariş Whatsapp : +905424567998

Üzerlik Tohumu Ekstresi;

Üzerlik tohumu, geleneksel olarak tıbbi amaçlar için kullanılan bir bitkidir. Bitkinin tohumları, yaprakları ve meyveleri çeşitli sağlık faydaları sağlayan bir dizi bileşik içerir. Üzerlik tohumu ekstresi de bu bileşiklerden biridir ve son zamanlarda popüler bir takviye olarak kabul edilmektedir.

Üzerlik tohumu ekstresi, bitkinin tohumlarından elde edilir. Bu özüt, flavonoidler, tanenler, lignanlar ve diğer bileşenler gibi çeşitli aktif maddeler içerir. Üzerlik tohumu ekstresi, antioksidan özellikleri nedeniyle çeşitli sağlık faydaları sağlar.

Üzerlik tohumu ekstresinin en önemli faydalarından biri, anti-enflamatuar özelliklerinden kaynaklanır. Bu özellikleri sayesinde, eklem ağrısı, kas ağrısı ve diğer ağrı türlerinin hafifletilmesine yardımcı olabilir. Ayrıca üzerlik tohumu ekstresi, vücudun bağışıklık sistemini destekleyerek enfeksiyonların önlenmesine yardımcı olur.

Üzerlik tohumu ekstresi aynı zamanda antioksidan özelliklere sahiptir. Bu nedenle, hücre hasarını önleyerek kansere karşı koruma sağlayabilir ve yaşlanmayı yavaşlatabilir. Antioksidan özellikleri ayrıca, kalp hastalığı riskini azaltmak ve beyin fonksiyonlarını geliştirmek gibi diğer sağlık faydaları da sağlar.

Ek olarak üzerlik tohumu ekstresi, sindirim sağlığına da fayda sağlayabilir. Bu ekstre, mide asidinin düzenlenmesine yardımcı olabilir ve mide rahatsızlıklarını hafifletmek için kullanılabilir. Ayrıca üzerlik tohumu ekstresi, bağırsak sağlığını da destekleyebilir ve kabızlık gibi bağırsak problemlerini azaltabilir.

Sonuç olara, üzerlik tohumu ekstresi, anti-enflamatuar, antioksidan ve sindirim sağlığına faydalar sağlayan bir bitki özütüdür.

Sipariş Whatsapp : +905424567998

Sarımsak Ekstresi;

Sarımsak ekstresi, sarımsak bitkisinden elde edilen bir takviye edici gıda bileşenidir. Sarımsak, özellikle yemeklerde baharat olarak kullanılan lezzetli bir sebzedir ve sağlık faydaları ile de bilinmektedir. Sarımsak ekstresi, sarımsak bitkisinin özlerini ve aktif bileşenlerini daha yüksek bir konsantrasyonda içerir.

Sarımsak, C vitamini, B6 vitamini ve magnezyum açısından zengindir ve sarımsak ekstresi de bu besin maddelerini içerir.

C vitamini, antioksidan özelliklere sahiptir ve vücudun bağışıklık sistemi, cilt sağlığı, kemik sağlığı ve diğer pek çok fonksiyonu için gereklidir. B6 vitamini, enerji üretimi ve sinir sistemi fonksiyonları için önemlidir.

Magnezyum ise kas ve sinir fonksiyonları, kalp sağlığı ve kemik sağlığı için gereklidir. Sarımsak ekstresinin diğer yararlı bileşenleri, özellikle sülfür bileşikleri, antioksidan ve anti-inflamatuar özelliklere sahiptir.

Sarımsak ekstresi, bağışıklık sistemini güçlendirebilir, kolesterol seviyelerini düşürebilir, kan basıncını düşürebilir ve kalp sağlığını destekleyebilir. Ayrıca, sarımsak ekstresinin bazı kanser türlerinin önlenmesine yardımcı olabileceği de düşünülmektedir.

Sarımsak ekstresi Allium cinsinden bitkilerde bulunan sülfür bileşikleri içerir. En önemli sülfür bileşiği allisin olarak bilinir, ancak sarımsakta diğer sülfür bileşikleri de bulunur. Sarımsak ekstresi, antioksidan ve antimikrobiyal özelliklere sahiptir. Ayrıca sarımsak ekstresi kolesterol seviyelerini düşürebilir, kan basıncını düşürebilir, bağışıklık sistemini güçlendirebilir ve kalp sağlığını destekler.

Sarımsak ekstresi ayrıca, enfeksiyonlar, soğuk algınlığı ve diğer solunum yolu problemleri ile mücadele etmek için kullanılabilir. Sarımsak ekstresi, bazı kanser türlerinin önlenmesine de yardımcı olur.

Sipariş Whatsapp : +905424567998

Yasemin Ekstresi;

Yasemin ekstresi, yasemin bitkisinden elde edilen bir bitkisel takviyedir. Yasemin bitkisi, Orta Doğu ve Güney Asya’da yaygın olarak kullanılan, hoş kokulu bir bitkidir. Yasemin ekstresi, bitkinin çiçeklerinden elde edilen bir özüt olarak kullanılır.

Yasemin ekstresi, antioksidan ve anti-inflamatuar özellikleri nedeniyle sağlık yararları sağlar. Ayrıca anksiyolitik (anksiyete giderici) ve sakinleştirici özellikleri de vardır. Bu nedenle, yasemin ekstresi, stres ve kaygı ile başa çıkmaya yardımcı olur.

Yasemin ekstresi, flavonoidler, tanenler ve uçucu yağlar gibi yararlı bileşenler içerir. Bu bileşenlerin birleşimi, yasemin ekstresinin antienflamatuar, antispazmodik, anksiyolitik ve sakinleştirici özelliklere sahip olduğunu göstermiştir.

Yasemin ekstresi, sindirim sağlığına yardımcı olabilir, stresi azaltabilir ve bağışıklık sistemi fonksiyonlarını destekleyebilir. Ayrıca, yasemin ekstresinin cilt sağlığı için de faydalıdır.

Vitamin açısından bakıldığında, yasemin ekstresi yüksek miktarda vitamin içermez. Ancak yasemin bitkisi doğal olarak bazı vitaminleri içerir. Örneğin, yasemin bitkisi, C vitamini ve E vitamini gibi antioksidan vitaminler içerir. C vitamini, bağışıklık sistemi fonksiyonlarını desteklerken, E vitamini cilt sağlığı için önemlidir.

Yasemin ekstresinin birçok faydası vardır.

Bunlardan bazıları;

1. Anksiyete azaltma : Yasemin ekstresinin, anksiyete seviyelerini düşürmeye yardımcı olduğu gösterilmiştir. Bu nedenle, yasemin ekstresi, stresli durumlarla başa çıkmak için bir seçenek olabilir.

2. Uyku kalitesini artırma : Yasemin ekstresinin, uykuyu artırmaya yardımcı olur. Araştırmalar, yasemin ekstresinin, uykuya dalmayı kolaylaştırabileceğini ve uyku kalitesini artırabileceğini göstermiştir.

3. Sindirim sağlığını destekleme : Yasemin ekstresinin, sindirim sağlığına yardımcı olabileceği düşünülmektedir. Bazı çalışmalar, yasemin ekstresinin, sindirim sistemi rahatsızlıklarını hafifletmeye yardımcı olur..

4. Antioksidan etkileri : Yasemin ekstresi, antioksidan özellikleri nedeniyle hücre hasarını önlemeye yardımcı olur. Bu nedenle, yasemin ekstresi, yaşlanma belirtilerini azaltmaya da yardımcı olur.

5. Cilt sağlığını destekleme : Yasemin ekstresinin cilt sağlığı için faydalı olduğu bazı çalışmalar, yasemin ekstresinin, cilt iltihabını azaltmaya yardımcı olduğunu ve cilt hasarını önlemeye de yardımcı olur.

Sipariş Whatsapp : +905424567998

Rodiola Ekstresi ;

Rodiola ekstresi, Rhodiola rosea bitkisinden elde edilen bir bitki özütüdür. Genellikle adaptojen olarak sınıflandırılan bir bitki olan rodiola, stresle başa çıkmaya yardımcı olduğu ve enerji seviyelerini artırdığı düşünülmektedir. İçerdiği vitaminler ve mineraller de onu sağlıklı bir takviye olarak ön plana çıkarmaktadır.

Rodiola ekstresi, içerdiği birçok vitamin ve mineral sayesinde vücudun sağlıklı bir şekilde çalışmasına yardımcı olur. Bunlar arasında B vitaminleri, C vitamini, demir, çinko ve magnezyum gibi önemli besin maddeleri yer alır. B vitaminleri, enerji metabolizmasını destekleyerek yorgunluk ve bitkinlik hissini azaltır. C vitamini, bağışıklık sistemi fonksiyonunu artırarak vücudu enfeksiyonlara karşı korur. Demir, oksijen taşıma kapasitesini artırırken çinko, hücre yenilenmesi ve iyileşme sürecini destekler. Magnezyum ise kemik sağlığından kas fonksiyonuna kadar birçok vücut işlevini düzenleyen önemli bir mineraldir.

Rodiola ekstresi aynı zamanda bir adaptojen olarak bilinir. Adaptogenler, vücudun stresle başa çıkma yeteneğini artırmaya yardımcı olur ve bu sayede strese bağlı fiziksel ve zihinsel etkileri azaltır. Rodiola, stres hormonlarının salınımını azaltarak ve beyindeki serotonin ve dopamin seviyelerini artırarak bu etkilere karşı mücadele eder. Ayrıca, rodiola ekstresinin depresyon semptomlarını hafifletme potansiyeli de vardır.

Rodiola ekstresi ayrıca enerji seviyelerini artırarak fiziksel performansı da artırabilir. Bazı araştırmalar, rodiola ekstresinin egzersiz kapasitesini artırdığını ve yorgunluk hissini azalttığını göstermiştir. Bu nedenle, özellikle sporcular ve fitness meraklıları tarafından kullanılır.

Sonuç olarak, rodiola ekstresi içerdiği vitaminler ve mineraller ile vücudun sağlıklı bir şekilde çalışmasına yardımcı olurken, adaptojen özellikleri ile stresle başa çıkma yeteneğini artırabilir ve enerji seviyelerini yükseltir.

Sipariş Whatsapp : +905424567998

Hayıt Tohumu Ekstresi;

Hayıt tohumu ekstresi, hayıt ağacının tohumlarından elde edilen bir takviye edici gıdadır. İçeriğinde birçok vitamin, mineral ve biyoaktif bileşen bulunur.

Hayıt tohumu ekstresi, içerdiği fenolik bileşikler sayesinde antioksidan özelliklere sahiptir. Bu bileşikler, vücudu serbest radikallerden koruyarak oksidatif stresi azaltabilir ve hücre hasarını önleyebilir. Ayrıca hayıt tohumu ekstresi, kalp sağlığını desteklemeye yardımcı olabilecek anti-inflamatuar özelliklere de sahiptir.

Hayıt tohumu ekstresi ayrıca, içerdiği birçok vitamin ve mineral ile de bilinir. Bunlar arasında C vitamini, B vitamini kompleksi (B1, B2, B3, B6 ve B12), E vitamini, demir, çinko, magnezyum, potasyum ve fosfor bulunur.

Bu vitaminler ve mineraller, bağışıklık sistemi fonksiyonunu, sinir sistemi sağlığını, kemik sağlığını ve enerji üretimini destekler.

Hayıt tohumu ekstresi ayrıca, lif bakımından zengindir ve sindirim sağlığına faydaları olabilir. Bu takviye edici gıda, bağırsak hareketlerini artırarak kabızlık sorununu hafifletebilir ve bağırsak sağlığını destekler.

Sipariş Whatsapp : +905424567998

Mabet Ağacı (Ginkgo Biloba) Yaprağı Ekstresi;

Mabet ağacı yaprağı ekstresi, son yıllarda popülerlik kazanan bir bitkisel takviye edici gıdadır. Mabet ağacı, bilimsel adıyla Ginkgo biloba, eski bir bitki türüdür ve Çin tıbbında binlerce yıldır kullanılmaktadır.

Günümüzde, birçok ülkede mabet ağacı yaprağı ekstresi, zihinsel netlik ve hafıza fonksiyonu, dolaşım sistemi sağlığı, iltihap azaltma ve antioksidan özellikleri nedeniyle popüler bir bitkisel takviye olarak kullanılmaktadır.

Mabet ağacı yaprağı ekstresinin en belirgin faydalarından biri, zihinsel netliği ve hafızayı artırmaya yardımcı olmasıdır. Mabet ağacı yaprağı, içerdiği ginkgolidler ve bilobalid adlı bileşenler sayesinde beyin fonksiyonlarını artırarak hafızayı ve düşünce süreçlerini destekler. Bazı araştırmalar, mabet ağacı yaprağı ekstresinin Alzheimer hastalığı ve diğer nörolojik bozukluklarla ilişkili semptomları hafifletmeye yardımcı olur.

Mabet ağacı yaprağı ekstresi ayrıca, dolaşım sistemi sağlığına da fayda sağlar. Bu takviye edici gıda, kan akışını artırarak kalp sağlığını ve periferik dolaşımı (kol ve bacaklardaki dolaşım) destekler. Ayrıca, mabet ağacı yaprağı ekstresi, iltihaplanmayı azaltarak damarları korur ve kalp-damar hastalığı riskini azaltmaya yardımcı olur.

Mabet ağacı yaprağı ekstresinin antioksidan özellikleri, vücudu serbest radikallerin neden olduğu hasarlardan korumaya yardımcı olabilir. Serbest radikaller, vücudun doğal bir yan ürünüdür ve oksidatif stres oluşmasına neden olabilirler. Mabet ağacı yaprağı ekstresi, içerdiği polifenolik bileşikler sayesinde oksidatif stresi azaltarak hücre sağlığını korur.

Sipariş Whatsapp : +905424567998

Demir Dikeni Ekstresi;

Demir dikeni ekstresi, demir dikeni bitkisinin çiçek, yaprak ve köklerinden elde edilen bir bitki özütüdür.

Demir dikeni bitkisi, Akdeniz bölgesi, Orta Doğu ve Kuzey Afrika gibi sıcak iklimlerde yetişir ve geleneksel olarak sağlık faydaları için kullanılmaktadır.

Demir dikeni ekstresinin sağlık faydaları arasında karaciğer koruması, antioksidan etkiler, anti-inflamatuar etkiler, kan şekeri düzenleme, kolestrol seviyesinin düşürülmesi ve sindirim sistemi fonksiyonlarının desteklenmesi için önemlidir.

Demir dikeni ekstresinin içeriği, silymarin olarak bilinen bir grup flavonoid bileşiği içerir. Silymarin, antioksidan etkileri ile bilinir ve karaciğer sağlığı için önemlidir. Demir dikeni ekstresi ayrıca, demir dikeni bitkisinde bulunan diğer bileşenler olan flavonoidler, asetilkolinesteraz inhibitörleri ve fenolik asitler gibi çeşitli aktif bileşikleri içerir.

Demir dikeni ekstresi, birçok sağlık faydası sağladığı için takviye olarak kullanılmaktadır.

Uyarı : Hamileler, emziren anneler ve ilaç kullananlar herhangi bir takviye edici gıda kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışmanız önerilir…

Sipariş Whatsapp : +905424567998

Scroll to Top