Hakkımda

Merhaba, Ben LAO.

Aslında adım Serkan. 1984 doğumluyum ve LAO ismini kullanmaya başlayana kadar oldukça inişli çıkışlı bir yaşam sürdüm.

Yatılı okulla başlayan eğitim hayatımdan sonra iş hayatıma devlet memuru olarak devam ettim. Memurluğun bana göre olmadığını anladıktan sonra istifa edip kendi işimi kurdum; yani ticaret yaşamım başladı.

İnişli çıkışlı, büyük yükseliş ve düşüşlerle dolu ticari yaşamım içinde aklımda ve kalbimde hep bir sorular vardı. Hayatın anlamı ne? Neden varız, nereden geldik, nereye gidiyoruz, neyin peşindeyiz?

Bu soruların peşinde koşarken 2008 yılında Hindistanlı bir arkadaşım vesilesi ile Vedik Astroloji ile tanıştım ve benim için macera başladı. Arkadaşımın hiç tanımadığı kişiler hakkında yaptığı nokta atışı öngörüler zihnimde şimşeklerin çakmasına neden olmuştu. Bütün bunları nasıl biliyordu? Yoksa herkesin gerçekten de yazılı bir kaderi mi vardı ve astroloji bu kaderin kodlarını deşifre edebiliyor muydu?

Başlayan bu merakım sonsuz araştırmalara, eğitimlere, analizlere dönüştü. Hem kendi haritam üzerinde hem de tanıştığım herkesin haritası üzerinde incelemeler yapıyor ve anlamaya çalışıyordum. Bir dönem bir arkadaşımın önerisiyle bazı popüler fal uygulamalarında “falcı” hesapları açtım ve farklı kişilere yüzlerce analiz yapma fırsatı buldum. Yorumlarımın hepsi %100 puanlar alıyordu ve ben en başarılı falcılar sıralamasında bir numara oluyordum.

Fakat bir falcı değildim. Yani kahveye ya da tarot kartlarına bakmıyor; sadece danışanların sorularını cevaplamak için onlardan doğum tarihi, saati ve yeri bilgilerini alarak doğum haritalarını analiz ediyordum.

Para kazandırmayan ama büyük tecrübe kazandıran bu süreç sayesinde kendimi iyice geliştirmiştim. Bir yandan da ticari hayatım devam ediyordu ve ben haritamdaki engellere rağmen sınırlarımın dışına çıkmaya çalışıyordum.

Çıkamadım…

Haritam beni bir astrolog olmaya zorluyordu ama bu konuda direniyordum. 2013 senesinden sonra başlayan spiritüel eğilimlerim 2014 senesinde tavan yapmıştı ve birçok mistik deneyim yaşamıştım. Yaşadığım deneyimler beni o kadar etkiliyordu ki maddi dünyayı reddetme noktasına gelmiştim. Ardı arkası kesilmeyen depresyonlar, boşluk hissi, aydınlanma emareleri ama maddi dünyanın sırt çeviremediğim gerçeklikleri arasında gidip geliyordum.

2019 senesine kadar direndim. 2019 yılında gandanta noktam aktif oldu! Bu astrolojik bir terimdir ve kısaca benim Yay yükselenimin ilk derecesi içindeki Jüpiter’im aktif olmuştu. Bu bir çeşit dönüşüm zamanıdır ve maddi ile manevi dünya arasında sıkışan ruh nihayet sonsuz zorluklardan sonra maddi dünyayı geride bırakıp maneviyata yönelmeyi seçer. Benim için nihai yol belli olmuştu…

Senelerce kitaplarını okuduğum, tüm videolarını izlediğim ve tüm felsefesine hakim olduğum OSHO’nun bir öğretisine uyarak yeni yolumda yürümek için kendime yeni bir isim seçmeye, böylece geçmişimi ve her zaman başıma bela olan egomu geride bırakmaya karar verdim. Yine çok sevdiğim uzak doğu filozoflarından olan Lao Tzu’nun adını kendime mahlas olarak seçtim ve böylece 2019 başlarında LAO oldum…

Tanınmak, ünlü olmak, aşırı zengin olmak gibi hırslarımı geride bırakıp; sevdiğim ve yapmak için doğduğum şeyi yapmaya başladım. Astroloji ile insanlara yol göstermek ve elimden geldiğince yollarını bulmaları için rehber olmaya çalışmak; sonra da bu ilmi isteyenlere öğretmek…

Bütün bu yıllar boyunca keşfettiğim “içimdeki güç” ile de herkesin tanışmasını istedim. Yani herkesin kendi içindeki gücü açığa çıkarmak için canlı yayınlarda, toplu enerji aktivasyonları yapmaya başladım. Çok kişi de bunlardan yararlandı ve yararlanmaya devam ediyor.

Bugün profesyonel anlamda sadece doğum haritası danışmanlığı, astroloji kursunda eğitmenlik, ruhsal şifa çalışmaları ve bu konuda eğitmenlik yapıyorum. Yani ruhumun beni her zaman yönlendirdiği ama senelerce direndiğim, çok sevdiğim bu alanlarla ilgileniyorum.

İnsanların analizlerimden, astroloji kursumdan, yaptığım enerji aktivasyonlarından memnun olmaları beni son derece tatmin ediyor ve ben de evimde köpeğimle dünyevi hırslardan uzak mütevazı bir yaşam sürdürebiliyorum.

Yaptığım her şeyi önce sevdiğim için, sonra da faydalı olmak ve mümkünse en iyisini sunmanın hazzını yaşamak için yapıyorum…

Beni şimdilik sadece danışanlarım, astroloji kursu ve ruhsal şifa terapistliği öğrencilerim yakından tanıyor.

Belki zamanla herkesle yüz yüze de tanışırız… Bugün önceliğim tanınmak değil; riskler, hatalar, iniş çıkışlarla dolu bir hayattan sonra bir süre de olsa huzurlu bir yaşam sürmek, öğrencilerimi iyi yerlere getirmek ve danışanlarıma en iyi şekilde yardımcı olabilmek…

Tanıştığımıza memnun oldum…

LAO